PROPOZYCJE PRACY Z DZIECKIEM -3-letnim 19.10.2020r.

Temat: A ja rosnę i rosnę.

Cele:

 Dziecko: ·liczy przedmioty w zakresie 3;

·grupuje obiekty według podanych cech (wielkość, kolor).

·liczy obiekty,

 ·grupuje obiekty w sensowny sposób (klasyfikuje), formułuje uogólnienia typu: to do tego pasuje, te obiekty są podobne, a te są inne;

·zwraca się bezpośrednio do rozmówcy, stara się mówić poprawnie pod względem artykulacyjnym, gramatycznym, fleksyjnym, składniowym

1

ZaI. Zabawa na przywitanie:

 Części ciała. Na hasło rodzica (R):Jeden! lub Dwa! dziecko wskazują pojedynczą część ciała (np. nos, głowę, usta) lub podwójną (np. ręce, nogi, uszy, oczy).

2.   II. R wcześniej przygotowuje : różnego rodzaju ubrania (dla dzieci, dla dorosłych, na różną pogodę). Pokazuje dziecku różnego rodzaju ubrania (osoby dorosłej i dziecka). Dziecko nazywa poszczególne części garderoby. Odpowiada na pytanie: Czym różnią się ubrania dzieci od ubrań dorosłych?. Grupowanie ubrań według poszczególnych kryteriów, np.:

     - wielkość;

- kolor;

- na lato;

- na zimę.

(dziecko przy pomocy rodzica układa ubrania wg. kryteriów)

3.   III. Zabawa ruchowa. Dziecko porusza się po pokoju w rytm muzyki. Gdy muzyka ucichnie, na hasło: Wysoko! dziecko staje na palcach, na komendę: Nisko! wykonuje przysiad podparty. W trakcie zabawy należy często zmieniać polecenia. Muzyka wykorzystywana w tej zabawie powinna być skoczna.

 

IV.Kreacja dla mojego misia: projektowanie ubranka dla misia.

 


 

 Dziecko wymyśla  wzór ubranka i maluje kredkami.

V.Zabawa Buty: Dziecko porusza się w rytm muzyki po pokoju. Na pauzę w muzyce dobiera się w pary z rodzicem, rodzeństwem, innym domownikiem i sprawdza, które z nich ma większy but. Po realizacji zabawy ruchowej można przeprowadzić ćwiczenie na dopasowywanie stóp do obuwia.

Życzę zdrowia i miłej zabawy z dzieckiem

Wioletta Przyboś