DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 16.10.2020R.-propozycja pracy z dzieckiem 5-letnim

 

Dzień 16 października dla społeczności naszej szkoły jest dniem szczególnym. W tym dniu obchodzimy Dzień Patrona Szkoły. Zachęcam do obejrzenia z dzieckiem krótkiego filmu (link poniżej) i porozmawiania o osobie Jana Pawła II na podstawie filmu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3Mpjh3o2P_A&t=623s

 

Proponowane pytania, np.:

-Gdzie urodził się Karol Wojtyła?

- Kim chciał być Karol Wojtyła?

- Kiedy wybrano Karola Wojtyłę na papieża?

-itp.

Wyjaśniamy dzieciom, że ten papież już nie żyje, a obecnym papieżem jest inna osoba. Jednak papież Jan Paweł II był wyjątkowym papieżem, a nam, Polakom, był szczególnie bliski dlatego, że był naszym rodakiem, czyli pochodził tak jak my z Polski. Rozsławił nasz kraj na całym świecie.

 

Urodził się 18 maja 1920r. w Wadowicach. Tak na prawdę nazywał się Karol Wojtyła, a w roku 1978, kiedy został wybrany na papieża przybrał imię Jan Paweł II.

 

27 kwietnia 2014r. za swoje dobre uczynki został ogłoszony świętym.

 

 

 

Na zakończenie można wydrukować malowankę i dać dziecku do pokolorowania.

 

Życzę miłej pracy i zdrowia

 

Wioletta Przyboś

 


 

https://m.cda.pl/video/6717136e/vfilm?fbclid=IwAR0PBQOKRqSYy806222vYdgR0y6nq0h3ukcqqPPps7OTvjQabwvOo9xivNE