WIGILIJNE SPOTKANIA

Tradycją naszej szkoły są spotkania uczniów przy wigilijnym stole. Pomimo panujących obostrzeń sanitarnych i w tym roku w wielu klasach odbyła się klasowa wigilia. Uczniowie dzieląc się opłatkiem online oraz realnie w klasach, składali sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.

Spotykając się przed szklanymi ekranami lecz w scenerii choinki i stołu z białym obrusem oraz pachnącymi potrawami , wielu uczniów odczuwało smutek i żal z powodu braku możliwości rzeczywistego świętowania wigilii w szkole.

Indywidualne kolędowanie w domu budziło refleksję , która pozwala myśleć , że każdy człowiek potrzebuje obecności i wsparcia bliskich sobie osób , rówieśników mających podobne cele i ideały. Zadaniem każdego z nas jest dbać o to, aby wspólnota jaką jest szkoła i klasa rozwijała wartości i tradycje przekazywane przez pokolenia. 
Opracowała; Dorota Urban

Dodatkowe informacje