OGÓLNOPOLSKA AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA"

   W miesiącach października i listopada Szkolny Wolontariat Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie włączył się w ogólnopolską akcję MEN "Szkoła Pamięta". W swoich działaniach uczniowie zwracali uwagę na historię i pamięć lokalnych bohaterów, którzy zasłużyli się dla dla naszej społeczności. Młodzi ludzie wraz ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze oraz wspominali wydarzenia i osoby ważne dla naszego środowiska. Akcja ze względu na ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne trwała przez cały miesiąc listopad. Wolontariusze wielokrotnie odwiedzali groby na miejscowym cmentarzu, które wcześniej zostały uporządkowane, udekorowane przez wiązanki kwiatów i znicze przyniesione przez dzieci. 

   Pamiętając o tych, którzy odeszli tworzymy własną historię, której fundamentem jest ukazywanie szacunku oraz wartości jakie pozostawiły po sobie pokolenia naszych przodków. 


Szkolny Wolontariat

Dodatkowe informacje