WARSZTATY BIBUŁKARSKIE DZIĘKI FUNDACJI PZU

Od listopada bieżącego roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół w Pobiednie prowadzone były warsztaty bibułkarskie dla uczniów. Brali oni udział w projekcie "Nie bądź pasywny, bądź kreatywny", sfinansowanym ze środków Fundacji PZU.

W czasie tych zajęć uczniowie zapoznali się z akcesoriami i materiałami wykorzystywanymi w bibułkarstwie. Uczyli się również wykonywać różne przedmioty i kwiaty z bibuły. Poprzez skręcanie, zawijanie, rolowanie, cukierkowanie wykonane elementy dekoracyjne miały niepowtarzalny urok, a kwiaty wyglądały jak żywe.

Praca dzieci w dwóch 15 - osobowych grupach (8 godzin na każdą grupę) inspirowała je do szukania bogatszych wzorów kwiatowych, co mogło być wykorzystane jako prezent lub dekoracja na różne uroczystości.

Obecność przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Pobiednie p. Marty Terrier wzbogaciła prestiż tych zajęć, poprzez tworzenie koszyków z papierowej wikliny.

W przerwach pomiędzy zajęciami podczas posiłku, finansowanego również w ramach projektu, uczestnicy mogli podziwiać i wymieniać swoje uwagi na temat atrakcyjności wykonywanej pracy.

Atmosfera prowadzonych zajęć sprzyjała fantazji jej uczestników i to stało się okazją do układania różnych dziecięcych rymowanek i wierszyków, np. "Nasze sprawne paluszki, kręcą z bibułki kwiatuszki” itp.

Uczniowie z wielką radością spotykali się na warsztatach bibułkarskich, a ich twórcza praca z pewnością przełoży się na dalsze poszukiwanie i rozwijanie własnych zainteresowań oraz aktywne spędzanie wolnego czasu.

Dodatkowe informacje