"W KRAINIE LASU"

 W naszej szkole odbyło się spotkanie z leśnikami – pracownikami Państwowych Lasów w Lesku, w którym uczestniczyli uczniowie klas I – III oraz uczniowie klasy VI . Młodsze dzieci brały udział w zajęciach warsztatowych podczas których zaprezentowano im strukturę i mieszkańców lasów występujących w naszych terenach. Również rozpoznawały odgłosy ptaków i ślady dzikich zwierząt. Szczególną ciekawostką była możliwość rozpoznawania poroży zwierząt leśnych znanych uczniom. Zajęcia praktyczne polegały na przygotowaniu i wykonaniu karmy dla ptaków z produktów, które powinny być podawane w karmnikach. Natomiast uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach na temat “Zwierzęta i rośliny chronione występujące w naszych lasach”. Zajęcia przeprowadzone były w formie gry edukacyjnej. Uczniowie wyszukiwali i odgadywali nazwy roślin i zwierząt chronionych. Podczas spotkania wszyscy uczniowie otrzymali upominki , a najlepszą drużynę nagrodzono grą edukacyjną “GRA O KARPACKĄ PRZESTRZEŃ”.

Dziękujemy bardzo za przeprowadzone zajęcia, które sprawiły dzieciom dużo radości i uświadomiły im, jak ważną rolę pełni las w życiu człowieka.
Opracowała: p. D. Urban

Dodatkowe informacje