ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie, której celem jest rozpowszechnianie zabawowej formy uczenia się matematyki w sposób przyjemny i niecodzienny.

Od dnia 30.09. do 3.10 2019 r. uczniowie przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia, wzajemnie sprawdzali swoją wiedzę, dzielili się ciekawostkami ułatwiającymi mnożenie i dzielenie. Dzień 4. 10. 2019 r. był dla uczniów klas IV, V a i V b wielkim wydarzeniem szkolnym, gdyż był to dzień sprawdzenia „tabliczkowej wiedzy”. Uczniowie klasy VIII przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia młodszych kolegów. Rywalizacja przebiegała w trzech etapach. W I pisemnym etapie wzięło udział 38 uczniów, do kolejnego podeszło 11 uczniów, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów w I etapie. Ostatecznie w III etapie wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – brak

 II miejsce – Magda Bańkowska

 II miejsce – Krzysztof Adamski

 III miejsce - Diana Piecuch

 III miejsce – Marlena Kindlarska

 Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Nauka jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. 
Koordynatorami akcji były: p.Wioletta Przyboś, p. Ewa Ambicka-Rudy, p. Danuta Mazur.

            Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.
Opracowała: p. D. Mazur

 

Dodatkowe informacje