UROCZYSTA INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

            Dnia 2 września 2019r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie tak jak we wszystkich polskich szkołach , odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Po odprawionej Mszy Świętej przez księdza proboszcza Romana Sękowskiego w kościele parafialnym w Dudyńcach, uczniowie zebrali się przed budynkiem szkolnym, gdzie była kontynuowana dalsza część uroczystości.

            Dyrektor szkoły Pani Katarzyna Wojtuszewska Cap powitała zebranych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów , jak również przywołała pamięć 1 września 1939r. Tragizm tamtych dni, których 80 - rocznicę w tym roku obchodzimy ma również utrwalić projekt pt. "Przerwany Marsz", w którego realizację nasza szkoła czynnie się włączyła.

            W części artystycznej przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli; p. Doroty Urban, p. Mariusza Prajznera, p. Lesława Pyrcaka, wszyscy mogli po raz kolejny wczuć się w sytuację dzieci z 1 września 1939r, kiedy to uczniowie nie podjęli nauki w szkołach . Ich "Przerwany Marsz" do szkoły symbolicznie ukończył się właśnie 2 IX bieżącego roku. Młodzież w montażu słowno - muzycznym wspominała tamte dni, jak również dzieliła się radością z nadchodzącego nowego roku szkolnego.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.

Opracowała; p. Dorota Urban

Dodatkowe informacje