SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE BIBLIJNYM I OLIMPIADZIE WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

    W maju w naszej Archidiecezji Przemyskiej, odbył się etap finałowy Konkursu Biblijnego oraz Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Nasi uczniowie po raz kolejny znaleźli się   w ścisłym gronie Laureatów w obu finałach. Aby przekonać się, jak wiele pracy i wysiłku chłopcy musieli włożyć, aby znaleźć się w tym miejscu – prześledźmy garść statystyk. W konkursie Biblijnym „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego”, w etapie szkolnym wzięło udział prawie 5 tysięcy uczniów. Kolejny etap, który przeprowadzono w 41 dekanatach wyłonił 120 finalistów. Spośród finalistów, 20 najlepszych osób zdobyło tytuł Laureata. Wśród nich  znaleźli się: Hubert Kołodziej (kl.7) ,  który  ostatecznie zajął 11 miejsce i Paweł Kołodziej (kl.4), który uplasował się na miejscu 15. W Konkursie Biblijnym nie chodzi tylko o zajmowane miejsce. Podchodząc z otwartym sercem do lektury Biblii można być pewnym sukcesu. Słowo Boże posiada w sobie olbrzymi dynamizm. Czytający je z biegiem czasu wchodzi w żywą relację z Bogiem, a sama Księga staje się najlepszym przewodnikiem życia, z którym trudno się rozstać. Wywiera wpływ skutkujący głębszym poznaniem Boga, pogłębieniem wiary w Chrystusa, zdobyciem prawdziwej mądrości  i otwarciem na drugiego człowieka. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że młodzi ludzie sięgają do tej Żywej Księgi.

Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach, która w tym roku dotyczyła św. Andrzeja Boboli, również cieszyła się bardzo wysoką frekwencją i zainteresowaniem uczniów( w etapie szkolnym przystąpiło do niej około 4 tysiące osób). Drugi etap Olimpiady przeprowadzono  w sześciu archiprezbiteratach. Uczestniczyło w nim 489 uczniów a Komisje wyłoniły 36 olimpijczyków i zakwalifikowały ich na finał. Odbył się on 21 majaw Strachocinie i nasz uczeń Jakub Kołodziej (kl.8), zajął 10 miejsce, zdobywając także tytuł Laureata a w nagrodę otrzymując rower górski. Podobnie jak uczestnictwo w Konkursie Biblijnym, tak i w  Olimpiadzie jest sukcesem bez względu na wynik.Uczniowie biorący   w niej udział, mogą dostrzec w świętych wzór do naśladowania oraz wezwanie do osiągania świętości w ich własnym życiu.

Dodatkowe informacje