KSIĄŻKA W TEATRZE I W BIBLIOTECE

 Dnia 25 marca br uczniowie klas I - III wraz wychowawcami uczestniczyli w spektaklu pt." Przygody Sindbada Żeglarza" przedstawionego na lodzie. Aktorzy  - bohaterowie baśni w pięknych kolorowych baletowych strojach wygrywali swoje role podczas jazdy na łyżwach. Ta niepowtarzalna sceneria wzbogacona efektami dodatkowymi ( gra ognia, światła, pokazy kaskaderskie) wywarła na młodych widzach niebywałe wrażenie.

 

W dalszej części wycieczki uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Sanoku, gdzie zostali wprowadzeni w tajemnice książek ukrytych w zbiorach tej biblioteki. Panie bibliotekarki szczegółowo zapoznały uczniów  z zasadami korzystania z niej, z zasobami księgozbioru, a także udostępniły projekcję filmu "O Sanoku". Epizodem tej wycieczki była możliwość czytania fragmentów wybranej przez siebie książki, którą dzieci mogły otrzymać w prezencie. Dodatkowym elementem spotkania młodego czytelnika z książką były zajęcia plastyczne pozwalające uczniom przedstawić wybranych bohaterów bajkowych. Po tak bogatych doświadczeniach uczniowie szczęśliwi powrócili do szkoły.

Opracowały;p. Dorota Urban, p. Mariola Babiarz

 

 

Dodatkowe informacje