BLASK ŚWIĘTOŚCI

 Dnia 29.03.2019r. naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością niecodzienny gość ks biskup Stanisław Jamrozek. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania "Hymnu Szkoły". Następnie w imieniu całej społeczności szkolnej pani dyrektor Katarzyna Wojtuszewska - Cap powitała księdza biskupa i odbyła się uroczysta akademia poświęcona 14 rocznicy śmierci Jana Pawła II - Patrona naszej szkoły.


Poprzez wspominanie ważnych chwil z życia św. Jana Pawła II i recytację wierszy, uczniowie po raz kolejny wgłębiali się w naukę i przesłanie największego autorytetu współczesnego świata. W wyśpiewanej "Barce" każdy z uczestników mógł ponownie zastanowić się nad własnym życiem i powołaniem, które motywuje człowieka do działania. Następnie delegacja ; dyrekcja , uczniowie szkoły wraz księdzem biskupem i księdzem proboszczem złożyła kwiaty oraz  znicze pod Pomnikiem Patrona Jana Pawła II.W wystąpieniu ks biskupa zebrani mogli odczuć , że wysiłek wkładany w naukę i pracę zawsze przynosi sukces, jeśli tylko podejmujemy go zgodnie z wolą Bożą. Stawianie sobie wysokich wymagań ma sens, gdyż kształtują one charakter człowieka, który w konsekwencji jest bardziej wartościowy i ceniony w rodzinie i społeczeństwie. Po zakończonej uroczystości słowa do ks. biskupa Stanisława skierowała również przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Tokarska, po czym ks. biskup wszystkim błogosławił i indywidualnie rozmawiał z uczniami i nauczycielami.

Akademię przygotowali nauczyciele: p. Dorota Urban, p. Mariola Babiarz, p. Lesław Pyrcak

Opracowały: p. D. Urban, p. M. Babiarz

Dodatkowe informacje