,,ŚWIĘTA NOC..."

Coroczne przedstawienia jasełkowe to już stała tradycja naszej szkoły. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie w niedzielę 13 stycznia 2019r. w Domu Ludowym w Pobiednie. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Katarzyna Wojtuszewska – Cap witając przybyłych pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców oraz zaproszonych gości. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania  zadbali nasi szkolni aktorzy. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Do nich i małego Jezuska przybyli pasterze, oraz tak honorowi goście jak trzej mędrcy, składający Dzieciątku pokłon i dary. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, aniołów oraz diabłów przeplatana była kolędami. Blasku całemu przedstawieniu dodawały piękne stroje oraz scenografia, która została przygotowana przez: p. B. Ciepły, p. B. Klimkowską, p. M. Prajznera , p. J. Adamskiego.  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, solistów, instrumentalistów, tancerzy oraz nauczycieli nagrodzone zostało przez zebraną publiczność wielkimi brawami oraz słowami podziękowania od pani dyrektor. Na zakończenie zapowiedziano i przeprowadzono dwie kwesty: na rzecz misji oraz na WOŚP. Zebrana kwota zostanie przekazana na w/w cele.

Opracowała: p. B. Klimkowska

   

Dodatkowe informacje