PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGLEJ

Znalezione obrazy dla zapytania niepodległa 

11 Listopada- dziś zamyślać się wypada

i pomyśleć o przeszłości

oraz o niepodległości.

 My przedszkolaki o tym święcie pamiętamy

i naszym występem hołd żołnierzom oddamy,

którzy życia swe złożyli

byśmy w wolnej Polsce żyli.

 

W dniu 15 listopada br. odbyła się uroczystość poświęcona upamiętnieniu 100- ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Oddziały przedszkolne przygotowały krótką inscenizację mówiącą o tym jak to nasza Ojczyzna najpierw została podzielona przez trzy państwa i zniknęła z mapy Europy a po wielu latach i staraniach naszych przodków została odzyskana. Dzieci dumnie śpiewały piosenki patriotyczne, oraz wspólnie z zaproszonymi rodzicami, gośćmi i Dyrekcją odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci z „Zerówki” pięknie zatańczyły „Krakowiaka”, zaś najmłodszy oddział zaprezentował „Przedszkolną Polkę”. Wszystkie dzieci zademonstrowały zabawę ludową „Grozik”. Uroczystość odbyła się w ramach realizacji zadań Ogólnokrajowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, a przygotowali ją nauczyciele wychowania przedszkolnego: Magdalena Nitka, Sabina Wojciechowska, Bernadetta Ślusarz, Marta Terrier oraz Lesław Pyrcak- oprawa muzyczna.

Na koniec dzieci z I grupy przedszkolnej zostały włączone do grona przedszkolaków podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor, pani Wicedyrektor oraz rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Dzieci prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Odświętne stroje i wcześniejszy występ jeszcze mocniej podkreślił ważność uroczystości.

Po występach przyszedł czas na ślubowanie złożone przez rodziców i dzieci. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci Pani Dyrektor –Katarzyna Wojtuszewska- Cap – za pomocą „zaczarowanego” ołówka dokonała pasowania wszystkich dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek.

Po zakończeniu uroczystości przedszkolaki wspólnie z rodzicami i Dyrekcją zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany dzięki pomocy rodziców. Był to niezwykły dzień pełen wrażeń i uśmiechów na twarzach.

 Opracowała: p. M. Nitka

Dodatkowe informacje