ŚWIĘTO SZKOŁY

Znalezione obrazy dla zapytania Jan pawełiiZespół Szkół  w Pobiednie od 2006 roku nosi imię Wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Tradycją szkoły są uroczyste obchody Święta Patrona. Co roku w rocznicę wyboru na stolicę Piotrową  cała społeczność szkolna na czele z Dyrekcją bierze udział w uroczystej  mszy świętej, która rozpoczyna szkolne świętowanie.

Mszę św. w intencji uczniów i nauczycieli sprawował ks. Proboszcz R. Sękowski, który zachęcał wszystkich do podążania drogami , które wskazywał nam Patron – Jan Paweł II. Po mszy św. odbyła się uroczysta akademia podczas, której uczniowie przypomnieli  w  wielkim skrócie sylwetkę, słowa, które kierował do nas, by przypomnieć wszystkim , że nauka tego wielkiego Mistrza życia jest nadal aktualna i może wytyczać drogi naszego życia. Następnie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Wojtuszewska- Cap, która podkreśliła doniosłość pontyfikatu Papieża – Polaka, przypomniała o 40 –rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Akademia zakończyła się złożeniem kwiatów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II przez Dyrekcję Szkoły i przedstawicieli uczniów. W radosnej atmosferze ze śpiewem „Kochamy Cię Janie Pawle II’’ zebrani udali się na spotkania do klas z wychowawcami.  Szkolne święto osłodziły „papieskie kremówki’’, przygotowane przez rodziców dla wszystkich uczniów. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu „Nadanie imienia Jana Pawła II Zespołowi Szkół w Pobiednie”.

Opracowała: p. B. Ciepły

 

 

 

Dodatkowe informacje