DZIEŃ NAUCZYCIELA I PASOWANIE NA UCZNIA

 Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie na ucznia 15 października 2018r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie odbyła się uroczysta akademia z okazji dnia Nauczyciela. Swoje święto obchodzili również uczniowie kl 1 SP. W obecności rodziców, nauczycieli, przybyłych gości oraz koleżanek i kolegów, odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia - PASOWANIE.

Miało ono podniosły i radosny charakter. Pierwszoklasiści zostali serdecznie przyjęci przez p. dyrektor Katarzynę Wojtuszewską - Cap oraz starszych kolegów, potem sami powiedzieli wiersze, zatańczyli poloneza i zaśpiewali piosenkę przy akompaniamencie p. L. Pyrcaka. Następnie przyrzekli być dobrymi uczniami i kolegami,a na koniec p. dyrektor Katarzyna Wojtuszewska - Cap dokonała aktu pasowania, co przypieczętowało przynależność uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia, uczniowie otrzymali dyplomy i birety.W klasie na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień był wyjątkowo miły i pełen wrażeń. Jesteśmy przekonani, że na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Opracowała: p. B. Skubisz

Dodatkowe informacje