KSZTAŁCENIE LITERACKIE I KULTUROWE W TEATRZE

Znalezione obrazy dla zapytania magiczne drzewo W ramach kształcenia literackiego i kulturowego 11 października   uczniowie klas czwartych i piątych wraz z wychowawcami wyjechali do Sanockiego Domu Kultury na spektakl  teatralny pt. „Magiczne Drzewo -  Czerwone Krzesło” przygotowany przez  zespół Teatru Współczesnego z Krakowa.              

Była to opowieść pełna przygód, humoru i czarujących piosenek, która przywołała na scenę całą masę magicznych sytuacji.

 

Spektakl poza warstwą przygodową ma również warstwę emocjonalną. Jest tu mowa o bliskości w rodzinie i problemie braku czasu dla swoich dzieci, jest mowa o lękach bohaterów, odpowiedzialności za swoje czyny i spełnianiu każdego życzenia, które niejednokrotnie niesie za sobą poważne konsekwencje.

Scenografia i kostiumy, opracowanie muzyczne i piosenki, opracowanie techniczne   i efekty wideo oraz wspaniała gra aktorów  wzbogaciły  wiedzę uczniów zdobytą na lekcjach języka polskiego.

Opracował: p. J. Ambicki

 

Dodatkowe informacje