VI DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

 Znalezione obrazy dla zapytania vi dyktando niepodległościowe po polsku o historii„Po prostu o historii”

9 października dwudziestu siedmiu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w etapie szkolnym VI Dyktanda Niepodległościowego „Po prostu o historii”.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”. Konkurs w województwie podkarpackim przeprowadza komisja konkursowa, której siedzibą jest Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie.        W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 1600 szkół z sześciu województw.

Celem konkursu jest, m.in.:

1.      Popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.

2.      Doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1918 – 1989).

3.      Kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego

W naszej szkole konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy IV – VI i klasy VII – VIII wraz z uczniami klasy III gimnazjum. Obecnie trwa poprawianie prac przez szkolną komisję, a  prace uczniów, którzy osiągną co najmniej 75% będą weryfikowane i kwalifikowane do etapu wojewódzkiego.

Eliminacje etapu szkolnego konkursu przeprowadzili i prace poprawiają nauczyciele języka polskiego: pan Jerzy Ambicki – szkolny koordynator konkursu i pan Andrzej Zagórski.

 

 

Materiał opracował: p. J. Ambicki

 

Dodatkowe informacje