UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 Znalezione obrazy dla zapytania bukiet dla nauczycieli „Wszystko się kończy, wszystko przeminie
   I sen się przerwie – słodkie marzenie,
  Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie
  I wciąż trwać będzie, a tym jest – wspomnienie.”

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2017/2018 zakończony, a przed nami dwa miesiące wakacji. Uroczyste  zakończenia roku szkolnego, które miało miejsce 22 czerwca 2018 r., zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Po mszy św. wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie  nastąpiła dalsza część uroczystości. Na początku głos zabrała dyrektor szkoły pani  Elżbieta Jurkiewicz, która powitała wszystkich zebranych na uroczystości a następnie podsumowała miniony rok szkolny, podkreśliła twórczą i owocną pracę wszystkich uczniów, szczególnie tegorocznych absolwentów, których wynik egzaminu gimnazjalnego był bardzo wysoki. Podziękowała nauczycielom, za ich trud, poświęcenie i wysiłek, dzięki któremu uczniowie mogli osiągnąć tak zadowalające wyniki. Słowa uznania skierowała także do rodziców, których wyjątkowa postawa, poczucie odpowiedzialności za dziecko, przyczyniły się do ich sukcesu. Tytuł Najlepszego Absolwenta i Nagrodę Wójta otrzymała uczennica Kamila Tokarz natomiast Nagrodę Dyrektora -  Natalia Biel. Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim rodzicom na czele z przedstawicielami Rady Rodziców za owocną współpracę w minionym roku szkolnym.

W naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego zbiegła się z odejściem na emeryturę dyrektora szkoły - Pani Elżbiety Jurkiewicz oraz wicedyrektora szkoły - Pani Marii Ambickiej. Panie podziękowały za wszystkie lata pracy w tej szkole i z łezką w oku pożegnały się ze wszystkimi.  Z zasłużonymi pracownikami placówki żegnali się nie tylko uczniowie, kadra pedagogiczna, rodzice oraz pracownicy szkoły. W pożegnaniu wzięli udział – Wójt Gminy Bukowsko Pan Piotr Błażejowski oraz zastępca Wójta Pan Leon Myrdak. Nie obyło się od wspomnień, wzruszeń i zapewne nie jednemu z nas spłynęła skrywana łza.

             Życzymy Paniom Dyrektorkom wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

W dalszej części uroczystości obejrzeliśmy występ artystyczny przygotowany przez wychowanków klasy III gimnazjum. Uczniowie  przedstawili scenkę humorystyczną nawiązującą do sytuacji w szkole, co wywołało uśmiech na niejednej twarzy. Absolwenci podziękowali  Dyrekcji Szkoły, wychowawczyni, nauczycielom, pracownikom szkoły za wspólną pracę i spędzone lata, wręczając każdemu piękne kwiaty. Klasa II również nie zawiodła swoich starszych kolegów, przygotowując dla nich na pożegnanie pamiątkowy upominek z najlepszymi życzeniami na przyszłość. Następnie nauczyciele wraz z wychowankami udali się do sal, aby podsumować miniony rok szkolny.

Absolwentom życzymy dostania się do wybranych szkół średnich i sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów. Wszystkim uczniom natomiast życzymy wspaniałych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

                                               Do zobaczenia we wrześniu!!!

Dodatkowe informacje