WYCIECZKA DO DUKLI

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczka 21 maja uczniowie klasy pierwszej, drugiej, czwartej i piątej  brali udział w wycieczce do Dukli. Odwiedziliśmy tam siedzibę Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych. Pani przewodnik opowiedziała nam o formach ochrony przyrody na Podkarpaciu i o florze i faunie tego regionu.

Każdy mógł z bliska obejrzeć okazy roślin i zwierząt – niektóre z nich są na załączonych zdjęciach. Następnie pojechaliśmy w kierunku Trzciany aby odwiedzić Pustelnię św. Jana z Dukli i pobliski kamienny kościółek. Mogliśmy też nabrać wody o właściwościach leczniczych ze źródełka w sąsiedztwie Pustelni. Następnie wróciliśmy przez las i na wydzielonym terenie zapaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbasę. Opiekunami wycieczki byli wychowawcy wymienionych klas.

Opracowała: p. K. Rachwał

Dodatkowe informacje