WYJAZD DO WOLI SĘKOWEJ

 Znalezione obrazy dla zapytania nie święci garnki lepią Jak mówi przysłowie ʺnie święci garnki lepiąʺ. Malowanie na szkle też może przydarzyć się każdemu chętnemu.
            Z tajnikami obydwu tak dawniej popularnych, a dzisiaj nieco zapomnianych technik plastyki użytkowej, zapoznali się uczniowie klasy II i IIIa. 10 maja gościli w Uniwersytecie Ludowego Rękodzieła Artystycznego w Woli Sękowej.


            Pod okiem p. Katarzyny Zabiegło dzieci ulepiły, a dokładniej ,,ugniotłyʺ - ceramiczne  garnki, garnuszki, miseczki… Warsztaty malowania na szkle prowadziła p. Katarzyna Onacko. Na szybkach pojawiły się kwiaty, zwierzaki.
            Trzy godziny pracy minęły niemal błyskawicznie. Mali rękodzielnicy byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wyrobów. Być może kiedyś, któryś z uczniów wróci do ULRA i już jako dorosły zajmie się ceramiką, malowaniem, tkactwem lub wikliniarstwem. Bo przecież ʺczym skorupka za młodu nasiąknie, …ʺ
Opracowała M. Terrier

Dodatkowe informacje