„WYCIECZKA DO ZAMKU „KAMIENIEC” ODRZYKOŃ - KORCZYNA

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczka8 maja uczniowie klasy: IVa, IVb, VI oraz kilka uczennic z klasy VII wraz  z wychowawcami: panią Ewą Ambicką – Rudy oraz panami: Lesławem Pyrcakiem i Jerzym Ambickim wyjechali na wycieczkę do Zamku „Kamieniec” w Odrzykoniu – Korczynie.

Tam między innymi:

-               uczestniczyli w zajęciach na temat: „Ceramiczne inspiracje – warsztaty ceramiki”, gdzie  zapoznali się z pracą w glinie oraz z technikami jej zdobienia. Wykonywali i zdobili pod kierunkiem instruktora przedmioty gliniane (zostaną dostarczone do szkoły w czerwcu, kiedy prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym),

-               zwiedzali obiekt oraz sale muzealne z eksponatami zgromadzonymi w trakcie wykopalisk, oraz pamiątkami z czasów świetności zamku,

-               zapoznali się z genezą powstania komedii Aleksandra Fredry „Zemsta” oraz historią zamku,

-               zwiedzili salę tortur (z narzędziami kar),

-               uczestniczyli (na dziedzińcu zamkowym) w ognisku integracyjnym.

 

Opracowali: p. E. Ambicka – Rudy, p. J. Ambicki i p. L. Pyrcak

Dodatkowe informacje