„ZAWSZE BEZPIECZNI”

Znalezione obrazy dla zapytania numery alarmowe  Mając na uwadze prewencyjne działania służb bezpieczeństwa, uczniowie klas I i II wraz  z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej   w Sanoku. Tam w Sali edukacyjnej „Ognik” uczestniczyli w instruktażowej lekcji praktycznego zachowywania się w różnych sytuacjach niebezpiecznych.

Uczniowie uczyli się jak ratować życie i mienie, np. podczas wypadku i pożaru. Pokaz slajdów wzbogacał ich dotychczasowe doświadczenia, a praktyczna nauka ewakuacji z miejsc zagrożonych pożarem pozwoliła im nabrać pewności i odwagi w chwilach niebezpiecznych. Następnym punktem wizyty w straży był pokaz specjalistycznego sprzętu jakiego pracownicy tych służb używają w czasie akcji ratunkowych na lądzie i wodzie.

Kolejnym etapem tej wycieczki było zwiedzanie SANOCKIEGO ZAMKU wraz  z przylegającym Rynkiem. Okazałe stare budowle wzniesione na wzgórzu przybliżyły zwiedzającym historię powstawania tego miasta i ludzi żyjących w tak odległych czasach.

Opracowała: D.Urban

Dodatkowe informacje