„KATYŃ 1940 – DĘBY PAMIĘCI 2011” PAMIĘTAMY!

 Znalezione obrazy dla zapytania katyń ocalić od zapomnienia       Tematyka zbrodni katyńskiej stanowi istotny element nie tylko edukacji historycznej, polonistycznej, ale również patriotycznej.       13 kwietnia obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – święta ustanowionego 14 listopada 2017 r. w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.


            W dniach 9 – 17 kwietnia w klasach IV – VII szkoły podstawowej oraz klasach II i III gimnazjum, w ramach lekcji języka polskiego, odbywały się zajęcia na temat: „KATYŃ 1940 – DĘBY PAMIĘCI 2011”. PAMIĘTAMY!
            Celem zajęć prowadzonych  w formie wykładu z elementami pokazu, omówienia  i prezentacji było:

1.      Poznanie (wzbogacenie) przyczyn zbrodni na polskich oficerach, przedstawienie walki o ujawnienie prawdy.
2.      Przypomnienie sylwetek ludzi z naszych miejscowości, którzy tam zginęli (Franciszka Ambickiego i Wojciecha Bursy).
3.      Omówienie celów i zadań ogólnopolskiego  programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”.
4.      Nawiązanie do uroczystości jaka miała miejsce (w środowisku szkolnym) w kwietniu 2011 roku - upamiętnienie tragicznie zmarłych – Franciszka Ambickiego (Dąb Pamięci w Markowcach) i Wojciecha Bursy (Dąb Pamięci w Dudyńcach).
Delegacja uczniów zapaliła symboliczne znicze przy Dębach Pamięci w Markowcach i w Dudyńcach.
Opracował: p. J. Ambicki

Dodatkowe informacje