DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 2018

      W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. Dzień Babci i Dziadka to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim  dla babć i dziadków. To dzień pełen wzruszeń, radości, łez i uśmiechów. Dnia 28 stycznia 2018 r. w sali Domu Ludowego w Pobiednie odbyło się to wspaniałe święto. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani dyrektor szkoły Elżbieta Jurkiewicz, składając serdeczne życzenia. Uczniowie klas I-III  pod okiem swoich wychowawców  przygotowali piękną oprawę do rangi tego święta w postaci wystawienia na scenie programu słowno muzycznego, w którym znalazły się wiersze, piosenki, scenki humorystyczne, przedstawienie „Rzepka” oraz tańce. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali  artyści przygotowali się do swoich ról z pietyzmem. W pięknych strojach z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem i uśmiechem na ustach odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem, nagradzając młodych artystów gromki brawami. Dzieci, poprzez wiersze, przedstawienie, piosenki i taniec mogły w ten sposób wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Po odśpiewaniu „Życzymy, życzymy”, dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Spotkanie zakończono poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz tańcami, do których przygrywali p. Jan Rygiel, p. Andrzej Sabat oraz uczeń klasy II gim. naszej szkoły Mateusz Rygiel, za co składamy im serdeczne podziękowania.
  Jedna z sentencji głosi: „Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.
Opracowała: p. B. Skubisz

Dodatkowe informacje