MALEŃKA MIŁOŚĆ ZBAWI ŚWIAT

   Podobny obraz

  W niedzielę 7.01.2018 w Domu Ludowym w Pobiednie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali społeczności lokalnej Jasełka  Bożonarodzeniowe. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Jurkiewicz, która powitała licznie zebranych, wprowadziła w atmosferę Bożego Narodzenia, przybliżyła historię Jasełek oraz najważniejsze postacie w szopce. Maleńka miłość zbawi świat to motto, które utwierdziło zebranych, że Boże Narodzenie to czas szczególny i pomimo zabiegania nie możemy  stracić okazji aby przyjąć TEGO, który przychodzi do każdego z nas aby obdarować nas miłością. Podczas przedstawienia uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności aktorskich i muzycznych. Najbardziej podobała  się aktorska gra  Natalii Biel, która wcieliła  się w postać śmierci. Wiele emocji wzbudziła  tez postać  króla Heroda oraz piekielna scena z udziałem diabłów z piekła rodem .  Blasku i kunsztu  całemu przedstawieniu dodawały piękne stroje i bogata scenografia,  która została przygotowana przez; p. W. Przyboś,  p. B.  Klimkowską, p. B. Cieply,  p. M.Terrier oraz panów; M. Prajznera, i J. Adamskiego. Całość uświetnił zespół  muzyczny pod kierownictwem pana L. Pyrcaka. Nie zabrakło również refleksji w jakże pełnej głębokich treści Kolędzie dla Nieobecnych w wykonaniu Magdaleny Norak i Adrianny Konik wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Na zakończenie z tanecznym pokłonem do betlejemskiego  żłóbka podążyli uczniowie klasy VI, którzy  pod czujnym okiem pana Mariusza Prajznera wykonali Krakowiaka.
Opracowała: p. B. Ciepły 

        

Dodatkowe informacje