,,ZIEMIA OJCÓW NASZYCH"

Znalezione obrazy dla zapytania flaga gif

   Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto , obchodzone 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległości w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Austrię i Prusy. Ustanowione w ostatnich latach II RP,  przywrócone w roku 1989.
    11 listopada przypomina nam, że „Wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować”. Jan Paweł II
    14 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.Przekazane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.
    Akademia została przygotowana przez uczniów klas II gim.  i IIIb  SP pod kierunkiem nauczycieli p. A. Zagórskiego i p. B. Skubisz. Oprawę muzyczną przygotował p. L. Pyrcak wraz ze szkolnym chórem. Duży aplauz wywołały pieśni wykonane przez ucznia M. Rygla (akordeon), p.L. Pyrcaka ( saksofon) i p. M. Prajznera (kontrabas).
Opracowała: p. B. Skubisz

Dodatkowe informacje