POŁONINA WETLIŃSKA

20 października 2017 roku uczniowie klasy piątej i niektórzy uczniowie z klasy czwartej i szóstej brali udział w wycieczce w Bieszczady. Organizatorem wycieczki była wychowawczyni klasy piątej –K. Rachwał. Opiekę nad dziećmi sprawowali także ksiądz Roman Sękowski, p. Rafał Marzec, p. Aneta Marzec i pani Anna Rakoczy (rodzice). Pogoda nam sprzyjała – było słonecznie, ciepło i sucho. W drodze na Połoninę zatrzymaliśmy się w Jabłonkach przy pomniku generała K. Świerczewskiego i pan przewodnik mógł nam opowiedzieć o niełatwej historii tych terenów. W okolicy Wetliny, tuż pod serpentynami niektórzy uczestnicy wycieczki mieli szczęście zauważyć dorodnego wilka przebiegającego przez drogę. Bliskie spotkanie z wilkiem na pewno jest niezapomnianym przeżyciem. Na Połoninę Wetlińską wchodziliśmy szlakiem od strony Przełęczy Wyżnej. Na Połoninie przy Chatce Puchatka spędziliśmy dość sporo czasu  słuchając opowieści pana przewodnika, podziwiając widoki i fotografując . Wracaliśmy stromym szlakiem w kierunku Berehów Górnych. Widoki stamtąd na Połoninę Caryńską i oddaloną znacznie Tarnicę były niesamowite, i te widoki wynagradzały nam trudy schodzenia trudną, stromą ścieżką.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Lesku aby wstąpić do Słodkiego Domku, gdzie każdy mógł sobie kupić to co mu najbardziej smakowało, posiedzieć przy stolikach, lub skorzystać z urządzeń na placu zabaw. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domów zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.             
Opracowała: p. K. Rachwał                     


Dodatkowe informacje