UCZMY SIĘ OD PSZCZÓŁ

     W dniu 23 października 2017r. dzięki Stowarzyszeniu Rolników „OSTOJA” uczniowie klasy VII uczestniczyli w niezapomnianej  prelekcji pt. „Pszczoły naszym sprzymierzeńcem”. Spotkanie otworzył prezes stowarzyszenia p. Marek Silarski,  a prelekcję prowadził p. Zygmunt Paluch – właściciel Pasieki na Kresach. Nasz gość przedstawił pszczelą rodzinę jako superorganizm. Młodzież miała okazję nie tylko  przekonać się, że pszczoła jest największym sprzymierzeńcem człowieka ale i spotkać się z wielkim pasjonatą pszczelarstwa. Uczniowie poznali walory produktów pszczelich: pyłku, miodu, wosku, propolisu i ich właściwości lecznicze. Zobaczyli również prawdziwy ul i poznali jego budowę. Do domu wszyscy wrócili pełni wrażeń ze słoiczkiem miodu.
Opracowała: p.  Maria Ambicka

Dodatkowe informacje