RÓŻANIEC MOIM DROGOWSKAZEM

Przez całe życie – niezależnie od wieku, pozycji społecznej, zawodu – otrzymujemy od innych i samodzielnie poszukujemy wskazówek. Co robić, jak się zachowywać, czego unikać, aby jak najlepiej, jak najpełniej przeżyć swój czas.
Drogowskazem, który nie zawsze doceniamy jest różaniec. Jest taki jak nasze życie – powtarzalny, jak codzienne zajęcia i czynności. Monotonny – jeśli traktujemy go jak nudny obowiązek. Budujący – jeśli odmawiamy go w skupieniu i z zastanowieniem. Jak w naszym życiu – są w nim momenty radosne, pełne światła, ale też i trudne, bolesne. I tak jak w naszym życiu – po radościach i trudach przyjmowanych w pokorze, cierpliwie przeżywanych następuje moment sukcesu – chwały.
Tajemnice różańca rozważaliśmy podczas październikowych spotkań w kościołach lub w czasie modlitw  w domach. Grupa uczniów poszerzyła te rozważania o prace plastyczne. Możemy je oglądać na wystawce szkolnej.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy znaleźli czas i opracowali wybraną przez siebie tajemnicę. Małym sukcesem jest podjęcie decyzji – zrobię to; większym – wykonanie; jeszcze większym wywołanie w oglądających refleksji – jeśli Ona, On mógł, to ja też spróbuję.

Opracowała: p. Marta TerrierDodatkowe informacje