ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZĘTY

Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcie roku szkolnego gif 4 września 2017 roku w mokry poniedziałkowy dzień wypoczęci uczniowie i nauczyciele stawili się na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O godzinie 9.00 w Kościele Parafialnym w Dudyńcach ks. Roman Sękowski odprawił Mszę Świętą, w której udział wzięła cała społeczność szkolna. W dalszej części uczniowie uczestniczyli w akademii inaugurującej nowy rok szkolny. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Dyrektor szkoły pani Elżbieta Jurkiewicz powitała wszystkich zebranych uczniów, grono pedagogiczne, pracowników  obsługi, rodziców oraz gości.  W przemówieniu porównała rok szkolny do długiej, ciężkiej drogi która będzie trwać 10 miesięcy - 4 września START i META 22 czerwca. Życzyła uczniom i nauczycielom aby systematyczna praca do mety, przyniosła  satysfakcję, wspaniałe owoce, zadowolenie, wiarę we własne możliwości, rozwinęła talenty a ewentualna  porażka była fundamentem przyszłego sukcesu.

W pierwszej części artystycznej pod tytułem: „Był taki wrzesień 1939„ montaż słowno - muzyczny przypomniał o tragicznym, bolesnym, jakże ważnym wydarzeniu z historii naszego kraju – wybuchu II wojny światowej.

W drugiej części artystycznej pod tytułem: „Jest taki wrzesień 2017” uczniowie poetycko pożegnali wakacje a scenką artystyczną oraz przecięciem wstęgi powitali nowy rok szkolny.

Po akademii uczniowie spotkali się z wychowawcami, zapisali plany lekcji, dzielili się mnóstwem powakacyjnych wrażeń.  Z pewnością są ciekawi jaki będzie ten rok – ale na to pytanie odpowiemy w czerwcu.

Opracowali: p. B Klimkowska i p. D FilDodatkowe informacje