HEJ KOLĘDA, KOLEDA...

Znalezione obrazy dla zapytania: GWIAZDA12 stycznia 2020 r. Zespół Szkół w Pobiednie zaprezentował swój świąteczny repertuar dla licznie zgromadzonej społeczności lokalnej w Domu Ludowym w  Pobiednie. Przyjemny poświąteczny nastrój skłaniał do zadumy nad istotą minionych świąt objawiających wielką miłość Boga do człowieka, który zesłał na ziemię swojego Syna. Spotkanie rozpoczął występ przedszkolaków. Zaprezentowali oni swoje zdolności wokalne, aktorskie, pokaz instrumentalny oraz świąteczny taniec. Uczniowie klas starszych wcielili się w role wędrownych kolędników: Anioła, Pasterzy. Heroda, Żyda, Diabła, Gwiazdora, Maryji i Józefa. Poprzez swój występ przekonali zebranych, że Miłość płynąca z Betlejemskiej szopy jest nieśmiertelna a tradycja kolędowania zawiera w sobie niepowtarzalne piękno i warto ją pielęgnować. Dalszą część spotkania wypełnił  piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru.  Odbyło się zbieranie datków, które zostaną przekazane na cele misyjne.

Nie zabrakło życzeń ze strony pana wójta M. Bańkowskiego oraz podziękowań pani dyrektor K. Wojtuszewskiej -Cap wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

Niedzielne popołudnie przepełnione było miłą i radosna atmosferą.  

PODZIĘKOWANIA

Uczniowie naszej szkoły i dzieci z przedszkola otrzymały podziękowania od Fundacji dla Rodaka  za udział  w Ogólnopolskiej Akcji ,,KARTKA DLA RODAKA".

BEZPIECZNIE NA FERIACH

Znalezione obrazy dla zapytania: BEZPIECZNIE NA FERIACHZgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020 ferie zimowe dla uczniów naszego województwa będą trwać od 13 do 26 stycznia 2020 r. Jest  to czas odpoczynku dla naszych uczniów, a także okazja do beztroskich zabaw na śniegu, jazdy na sankach, łyżwach i nartach. W związku z tym w dniu wczorajszym odbył się apel wychowawczy dla uczniów. Pani dyrektor prosiła o zachowanie zasad bezpieczeństwa w każdym miejscu gdzie będą przebywać i życzyła miłego odpoczynku.

Podczas spotkania zostały również rozdane nagrody za udział w  konkursie ,,DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE.”

Wyniki w kategorii klas 4-6:

1.       Brejta Emilia- kl.6

2.       Chrząszcz Julia – kl.6

3.       Piecuch Diana – kl.5b

W kategorii klas 7-8:

1.       Kołodziej Hubert – kl. 8

2.       Szatkowska Nikola – kl. 8

3.       Wesoły Arkadiusz – kl.7

Wszystkim serdecznie gratulujemy

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców lokalnej społeczności na wspólne kolędowanie 12 stycznia 2020r. (niedziela) na godz. 14.00

do Sali Domu Ludowego w Pobiednie.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Pobiednie

WESOŁYCH ŚWIĄT

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń,

że może z niej uczynić Betlejem.

Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce,

że może przyjąć nowo narodzoną miłość.

Do tego wystarczą tylko wiara i nadzieja,

a miłość przyjdzie sama.

Radosnych Świąt!

I szczęśliwego Nowego Roku 2020

Życzy Dyrekcja Zespołu Szkół

im. Jana Pawła II

w Pobiednie


Znalezione obrazy dla zapytania SZOPKA

 

Dodatkowe informacje