Konkurs Ekologiczny ,,Edukujemy – Pomagamy”

Znalezione obrazy dla zapytania baterie gif

Konkurs Ekologiczny
,,Edukujemy – Pomagamy”

Publiczne Samorządowe Przedszkole w Zespole Szkół w Pobiednie przystąpiło do udziału w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego ,,Edukujemy – Pomagamy”, zorganizowanego dla wszystkich placówek oświatowych na terenie całej Polski. Akcja  dotyczy zbiórki zużytych baterii.

W konkursie tym przyznawane będą nagrody ze względu na:

1) największą masę baterii zebraną przez daną placówkę oświatową;

2) największą masę baterii zebraną przez daną placówkę oświatową w przeliczeniu na liczbę uczniów danej placówki (średnia masa zebrana na jednego ucznia).

Zbiórka zużytych baterii trwa do 31 marca 2020 roku.

Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu już małe dzieci uczymy, jak chronić środowisko naturalne wokół siebie.

 

Zachęcamy dzieci i Rodziców do włączenia się w zbiórkę baterii.

UROCZYSTA INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

            Dnia 2 września 2019r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie tak jak we wszystkich polskich szkołach , odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Po odprawionej Mszy Świętej przez księdza proboszcza Romana Sękowskiego w kościele parafialnym w Dudyńcach, uczniowie zebrali się przed budynkiem szkolnym, gdzie była kontynuowana dalsza część uroczystości.

            Dyrektor szkoły Pani Katarzyna Wojtuszewska Cap powitała zebranych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów , jak również przywołała pamięć 1 września 1939r. Tragizm tamtych dni, których 80 - rocznicę w tym roku obchodzimy ma również utrwalić projekt pt. "Przerwany Marsz", w którego realizację nasza szkoła czynnie się włączyła.

            W części artystycznej przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli; p. Doroty Urban, p. Mariusza Prajznera, p. Lesława Pyrcaka, wszyscy mogli po raz kolejny wczuć się w sytuację dzieci z 1 września 1939r, kiedy to uczniowie nie podjęli nauki w szkołach . Ich "Przerwany Marsz" do szkoły symbolicznie ukończył się właśnie 2 IX bieżącego roku. Młodzież w montażu słowno - muzycznym wspominała tamte dni, jak również dzieliła się radością z nadchodzącego nowego roku szkolnego.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.

Opracowała; p. Dorota Urban

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 19 czerwca 2019 r. miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Dudyńcach. Po mszy św. wszyscy uczniowie udali się na salę Domu Ludowego w Pobiednie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
Dyrektor szkoły pani Katarzyna Wojtuszewska-Cap powitała wszystkich zebranych gości – wójta gminy Bukowsko pana Marka Bańkowskiego, podinspektor do spraw oświaty panią Ewę Get, sołtysów okolicznych miejscowości, a następnie podsumowała miniony rok szkolny.
Wójt gminy Bukowsko wręczył Nagrodę Wójta absolwentom naszej szkoły, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodę otrzymali: Oliwia Gruszczyńska – kl. VIII oraz Patryk Chrząszcz - kl. III gimnazjum. Pani dyrektor wręczyła Nagrodę Dyrektora dla absolwentów: Julia Rajska – kl. VIII, Julia Sabat – kl. VIII, Kinga Norak – kl.III gimnazjum, Martyna Ciepły - kl. III gimnazjum oraz Kornelia Proćko – kl. III gimnazjum.
Dyrektor szkoły wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Poinformowała również, że szkoła może się poszczycić uczniami, którzy osiągnęli wyjątkowe sukcesy w nauce w konkursach o zasięgu ogólnopolskim, są to uczniowie klasy III -  Marcin Bodnar i Jakub Pyrcak.
Zakończenie roku szkolnego zbiegło się z odejściem na emeryturę pani Krystyny Rachwał i pani Marty Terrier. Z zasłużonymi pracownikami żegnali się dyrekcja szkoły, kadra pedagogiczna, rodzice i uczniowie, życząc wiele radości z życia wspieranego dobrym zdrowiem i zasłużoną satysfakcją z zawodowych dokonań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Panie w pięknych słowach podziękowały za długoletnią współpracę.
W dalszej części uroczystości obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez uczniów klas VIII i III gimnazjum, a także uczniowie klasy VII i VIII pożegnali swoich starszych kolegów i z najlepszymi życzeniami wręczyli im drobne upominki.

Opracowała: p. D. Mazur

 

Dodatkowe informacje